Okullarda Havalandırma Sistemi- Nasıl Olmalı?- Fiyatları

Okullarda Havalandırma Sistemi

Okullarda Havalandırma Sistemi- Okullardaki sınıf gibi kalabalık yerlerin ve hijyenin sürekli korunamadığı yerlerin gerektiğince temiz havayla buluşmadığı için çeşitli problemlerin ortadan kalkması amacıyla kantin, tuvalet, sınıf vb. yerlere kapsamlı bir havalandırma yapılması gerekir.

Okullarda Havalandırma Sistemi Neden Gereklidir?

Okullarda havalandırma sistemi çoğu okullarda yetersizdir. Havasız, rutubetli yerlerde bulunmayı kimse istemez. Ve aynı şey sınıflardaki öğrenciler için de geçerlidir. Havasız ve rutubetli yerlerde bulunmak astım, bronşit, nefes darlığı, sinüzit ve baş ağrısı gibi hastalıklara yol açabilir. Bu yüzden öğrencilerin performansını düşürür. Aynı zamanda havalandırmanın kullanılacağı yerde hava değişimi sağlanır ve böylece bulaşıcı hastalıklar azalmış olur.

Okul Tuvaletlerinin Havalandırılması

Okuldaki tuvaletlerde hava değişiminin saatte en az 4-5 kez yapılması gerekir. Böylece tuvalette temiz ve taze hava korunur. Ayrıca pis ve rahatsız edici kokular ortadan kalkar. Tuvalet havalandırması ve sınıf, konferans salonu vb. havalandırmaları ayrı tutmalı böylece havalandırma sistemi çalışmadığı zaman tuvaletteki pis ve rahatsız edici kokunun taşınmaması sağlanmalıdır.