Ev, Oda, Mutfak, Banyo ve Tuvalet Havalandırma

Havasız ortam bir çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır demiştik. Bunlar, baş ağrısı, stres, görme bozukluğu, baş dönmesi, halsizlik, mide bulantısı, öksürük ve eklem ağrılarıdır.

Ev, Oda, Mutfak, Banyo ve Tuvalet Havalandırma Yöntemleri

Hepimizin hemen hemen her gün mutlaka vakit geçirdiği evimizdeki, odamızladi, mutfağımızdaki, banyo ve tuvaletimizdeki kötü havayı, istmeyeceğimiz kokuyu havalandırma için neler yapabileceğimizi sizler için derledik. Gelin birlikte yazımızı okuyalım.

 

Havasız ortamda çalışmak veya uyumak gün içindeki psikolojinizi ve kararlarınızı etkiler.  Havasız ortam, beyne daha az oksijen gitmesi sonucu düşünme kabiliyetinizi yavaşlatır. Ve sizi bedenen ve ruhen oldukça düşürür.


Havasız bir ortamda uyanmak ise yorgun bir vücutla güne başlamanıza neden olur. 

 

İş yeriniz veya evinizde havasız bir ortam ile yaşamak zorundaysanız sizlere güzel bir haberim var.

Neymiş o haber dediğinizi duyar gibiyim :) . 

 

Havasız ortamlarda korunmanın yolu vücudumuzun en fazla ihtiyacı olan su tüketmekten geçer. Su, içerisinde barındırdığı Hidrojen ve Oksijen molekülleri ile ihtiyaçlarımızın çoğunu karşılamaktadır.


Su içmenin dışında yapabileceğiniz başka bir yol daha var elbette. Bu yol manuel yöntemlerle ortamı havalandırmadır.


Havasız veya rutubet oranı yüksek olan ortamların penceresi  düzenli olarak bir süre açık bırakılmalıdır. Bazen  pencerenizi açık bıraksanız da oda size yine de havasız gibi gelebilir. Ancak o oda havalanmış oluyor. 


Her zaman pencereleri açmak zor olabilir. Örneğin soğuk kış aylarında. Ama bu aylarda da camları açarak odanızın kapısını kapalı tutarak odanızı havalandırabilirsiniz.


Evlerimizde kullandığımız eşyalar ortamdaki temiz havayı azaltmaya neden olmaktadır. Bunlar duvar ve ahşap boyalar, vernik, buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi boyalarıdır. 


Bu eşyalarının taşıdığı kimyasal boyalar ve motorlar havayı kirletir. Bunun için aldığınız eşyaların malzeme kalitesine kesinlikle bakmalısınız. 

Evlerin havasız olmasının bir nedeni de duvarlarda hava alımını engelleyecek plastik boya kullanılmasıdır.


Havalandırmasında güçlük çekilen yerlerde mekanik havalandırma ile oksijen oranını yükseltmek şarttır. Bu tarz yerler için en uygun havalandırma yöntemleri için lütfen tıklayınız.


Tuvalet Havalandırma

Tuvalet havalandırma yöntemleri arasında en çok elektrik anahtarına bağlı aspiratörler kullanılmaktadır. Anahtar açıldığında fan devreye girer ve havalandırma işlemine başlar. Anahtar kapatıldığında ise fan çalışması sona erer. Bu havalandırma işlemi tuvaletlerde mutlaka yapılmalıdır. Çünkü aksi taktirde istenmeyen kötü kokulara maruz kalınabilir. Güvenilir bir havalandırma sistemi ile bu kötü ortamı evinizden uzaklaştırabilirsiniz.

 

Bu güvenceyi markamız olarak sizlere sunmaktayız.


Tavsiye Yazılar: Havalandırma Fiyatları - Cafe Havalandırma Sistemi