CAFE HAVALANDIRMA SİSTEMİ NASIL OLMALIDIR?

Cafe Havalandırma Sistemi

Cafe havalandırma sistemi nasıl olmalıdır tüm detaylarıyla anlatıyor olacağız. Başlayalım mı ?

Öncelikle cafeler insanların eğlenmek, dinlenmek, sosyalleşmek, yemek yemek gibi huzur bulmak amacıyla gittiği mekanlardır. İnsanlar cafe havalandırma sistemi olmayan bir ortamda rahat edemeyeceklerdir. 

Cafeler mevcut müşterilerini ellerinde tutabilmek ve yeni müşteriler kazanmak için sağlıklı bir ortama ihtiyaç duyarlar. Cafeler, sigara, nargile, yemek ve insan kokusu ile oksijen tüketiminin hızlı olduğu işletmelerdir. Bu yüzden cafe havalandırma sistemi cafede olmazsa olmazlardandır.


Cafe Havalandırma Sistemi Fiyatları

Cafe havalandırma sistemi fiyatları yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi değişiklik göstermektedir. Cafe'nizin faaliyet durumu ve büyüklüğüne göre farklı maliyet tablosu çıkarılmaktadır. Sizin için fiyat tablosu çıkarmamızı isterseniz Teklif Al bölümümüze bakabilirsiniz. Herhangi bir iletişim kanalımızdan da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yanlış yapılan bir havalandırma sistemi siz müşterilerimizin mekan, dekor, müşteri portföyüne zarar verebilir. Sağlıklı yapılmayan havalandırmalar sizlere zarar verecektir. İşlerinizin aksamasına neden olacaktır. Ayrıca çok katlı bir iş yerine sahipseniz eğer merkezi havalandırma sistemi kullanmalısınız. Merkezi havalandırma sistemleri fiyatları çok farklılık göstermekte. Bir iş yerinin yüksekliği, konumu, çalışabilme kolaylığı hepsi bir fiyatlandırma kriteridir.

Cafe Havalandırma Sistemi Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Cafe havalandırma sistemlerinde fiyat hesaplaması alan hacmine göre hesaplanmaktadır. Cafenizin açık ve kapalı alanları baz alınarak hesaplama yapılır ve uygun havalandırma motoru seçilir. Havalandırma sistemi fiyatları sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cafelerde Hangi Havalandırma Çeşidi Kullanılmalı?

Cafe & Restaurantlarda havalandırma olmazsa olmazlardandır. Çok sayıda insan cafelerde vakit geçirmektedir. Müşterilerin oksijen tüketimi, kokusu ve hava kirliliği cafelerde oksijen miktarını hızla azaltır.

Bu durum müşterilerinizin istemeyeceği havasız bir ortam meydana getirir. Bunun yanında mutfak kısmından gelecek koku, yağ, dumanda havasızlığa neden olacak etkenlerdendir. Bu etkenler müşterilerinizin uzaklaşmasına neden olabilir.

Kafe ve benzeri işyeriniz için havalandırma sistemi yaptırmak istiyorsunuz. Piyasa araştırması yapacaksanız.

Şimdi dikkatle okuyunuz.

Kurumsal cümle ve süslü kelimeleri bir kenara bırakalım. Bu satırları içtenlikle yazıyorum. Gerçekten ama gerçekten hiç çekinmeyin arayın. Kafanızdaki tüm soruları saatlerce sürecek olsa bile sorun. Hatta saatlerce konuşacak dakikanız yoksa çağrı bırakın. Tüm detayları sizlerle paylaşacağımıza inanabilirsiniz. Konumuza devam edelim.

Fiyatlar hakkında yeterli bilginiz yoksa bilmeniz gereken önemli noktalar var. Ekonomik açıdan uygun sistemi kurmak gibi. Havalandırma sistemleri hakkında araştırma yapmanız gerekmektedir. Maliyet açısından sadece Davlumbaz havalandırma sistemi kullananlar vardır.

Davlumbaz Havalandırma Sistemleri Cafelerde Yeterli midir?

Cafeler mimari açıdan farklılık göstermekte ve her cafeye aynı mekanik havalandırma sistemi uymamaktadır. Cafenizin sadece mutfak bölümüne havalandırma sistemi kurmak yeterli olacaktır. Sadece mutfak bölümü için bir sistem düşünülecekse eğer en uygun sistem davlumbaz havalandırma sistemi olacaktır. Davlumbaz havalandırma sistemi fiyatları için bizleri aramaktan çekinmeyiniz.

Püf Noktalar

Cafe havalandırma sistemlerinde püf noktalar vardır. Bunlardan birincisini size örnek görseller ile açıklayacağım.

Yukarıdaki görselde görmüş olduğunuz gibi hedeflenen zemin kaplamadır. Ancak daha şık bir ortam tasarlanmak istenilmiş ve gayet başarılı olunmuş. Diğer görselde ise bir koridor var ancak toprak bir yol veya tarla havası verilmek istenilmiş. Ve gerçekten bunda da başarılı olunmuş. Görselleri kullanmamdaki amaç birinci püf noktanın üzerine basmak içindi.

Maddeler halinde bu noktaları açıklayalım

Ergonomik Tasarım

Cafeler işletme yapısı ve beklenti itibari ile üstün bir dekora sahip olmak zorundalar. Kafe havalandırma sistemi yapılır, havalandırma işleminizi karşılar. Ancak dekora zarar verilir veya alan dar ise daha da daraltabilir. O yüzden diyoruz ki görünümü de etkili olmalıdır. Dekorsuz ve diğer cafelerden farklı yanı olmayan cafe müşteri çekmekte güçlük çekecektir. Şu an yapılmakta olan projemiz Üsküdar NamNam cafenin görsellerini en yakın zamanda sizlerle paylaşacağız.

Uygun Maliyet

Cafenizde kullanılacak malzemelerin en iyi kalite olması önemlidir. Bunun yanında o alanda en uygun malzemeyi kullanmakta önemlidir. Uzun ömürlülük açısından ve kullanım alanına göre faklılık gösteren malzemeler kendi alanında kullanılmalıdır.

Enerji Tasarrufu

Enerji tasarrufu cafe havalandırma sistemlerinde üzerinde durulması gereken en önemli noktalardan bir tanesidir. Çünkü işletmenize bir kere havalandırma yaptıracaksınız ancak enerji kullanımı her ay düzenli olacaktır. Enerji tasarrufu için hacmi geniş bir cafeye düşük maliyetli mekanik bir sistem kullanırsanız verim almanız mümkün değildir. Küçük hacimli cafelerde de sistem tersi olur ve çok fazla enerji tüketimi gerçekleşir.


Tavsiye Yazı:  Havalandırma Fiyatları
Tavsiye Yazı:  Otopark Havalandırma Sistemi
Tavsiye Yazı:  Salyangoz Fan Nedir

Kahvehane havalandırma sistemleri - cafe havalandırma sistemleri fiyatları - cafe havalandırma fiyatlarıSigara havalandırma Sistemleri - nargile cafe havalandırma - kafelerde havalandırma sistemleri - lokanta havalandırma sistemleri fiyatları - cafe baca sistemleri - sigara havalandırma sistemleri